O nas

VINCI Immobilier Polska powstało w 2017 roku jako spółka z udziałem francuskiego podmiotu VINCI Immobilier SAS. oraz firmy Warbud S.A.

Dzięki obecności w Grupie VINCI, spółka korzysta z międzynarodowych doświadczeń ekspertów, ma gwarancję stabilności i siły finansowej.

W skład zarządu wchodzą:

  • Jean-Luc Rene Guermonprez - Prezes zarządu
  • Jacek Orkisz - Członek zarządu
  • Wojciech Gerber - Członek zarządu

Większościowym udziałowcem VINCI Immobilier Polska jest VINCI Immobilier SAS z siedzibą we Francji. VINCI Immobilier od ponad 20 lat prowadzi działalność deweloperską realizując projekty mieszkaniowe, hotelowe i biurowe.

VINCI IMMOBILIER SAS należy do Grupy VINCI, jednego z największych na świecie koncernów w sektorze budownictwa i usług powiązanych. Grupa VINCI zatrudnia ponad 194,000 osób w ponad 100 krajach. Od lat notowana na Giełdzie Paryskiej. Grupa VINCI plasuje się co roku w czołówce raportu “Europejskie Potęgi Budowlane”. Ranking ten jest przygotowywany przez firmę doradczą Deloitte.

Dowiedz się więcej

Drugim udziałowcem VINCI Immobilier Polska jest Warbud S.A. To jeden z największych generalnych wykonawców w Polsce, postrzegany jako rzetelny i profesjonalny partner w biznesie. W ciągu ponad 25-letniej działalności spółka zrealizowała blisko 600 kontraktów we wszystkich sektorach budownictwa – kubaturowych, infrastrukturalnych, przemysłowych, wojskowych, służby zdrowia oraz projektów w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Klientami Warbudu są znaczący gracze na rynku developerskim realizujący liczne projekty mieszkaniowe, biurowe i centra handlowe.

W porfolio obecnie realizowanych inwestycji znajdują się najbardziej rozpoznawalne wysokościowce w stolicy: Skyliner, Mennica Legacy Tower i Varso Tower, największe kompleksy szpitalne w Polsce, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Południowa i Wschodnia Obwodnica Warszawy oraz fabryka silników Mercedesa w Jaworze i zakład serwisowania silników na lotnisku Jasionka.

Dowiedz się więcej