Rodzina VINCI

Historia firmy VINCI

Historia Grupy VINCI sięga XIX wieku. W 1899 r. dwaj inżynierowie z Polytechnique, elitarnej francuskiej szkoły inżynierskiej, Alexandre Giros i Louis Loucheur, założyli Société Générale d’Entreprises (SGE), która w 2000 r., po połączeniu z Grupą GTM, przekształciła się w VINCI. GTM (Grands Travaux de Marseille) została założona w 1890 roku w celu budowy i obsługi systemu kanalizacyjnego w Marsylii. Dzisiaj Grupa VINCI jest spadkobiercą setek firm stopniowo łączonych w skomplikowanym procesie, i jest notowaną na Paryskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa VINCI plasuje się co roku w czołówce raportu Deloitte „Europejskie Potęgi Budowlane”.

Deweloper VINCI Immobilier

VINCI Immobilier Polska powstała w 2017 r., z inicjatywy francuskiej spółki VINCI Immobilier SAS oraz polski spółki Warbud S.A.

Zespół dewelopera mieszkaniowego tworzą osoby, które doskonale znają specyfikę rynku mieszkaniowego, uczestniczyły w realizacji i sprzedaży tysięcy mieszkań w Warszawie i na innych lokalnych rynkach w Polsce. Dzięki tym doświadczeniom w krótkim czasie do sprzedaży zostały skierowane pierwsze dwa projekty mieszkaniowe w Warszawie – Rezydencja Bonifraterska 10a oraz Osiedle Wilanowska, a kolejne projekty są w trakcie przygotowania lub w procesie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Marka VINCI

Nazwa VINCI jest hołdem dla uniwersalnego geniuszu Leonarda da Vinci, artysty, naukowca i inżyniera, i oznacza humanizm, pomysłowość i techniczną zaradność, z którą pracownicy VINCI identyfikują się na co dzień. Nawiązania nazwiska Mistrza Leonardo Da Vinci odzwierciedla europejskie korzenie Grupy

Ważnym elementem tożsamości grupy VINCI jest Logo, które składa się z “łączników”, dawniej używanych przez budowniczych katedr do łączenia ze sobą kamieni. Symbolizuje ono zrównoważone budownictwo, zaprojektowane z myślą o trwałości, a jego współczesny wygląd sugeruje również świat sieci i technologii informacyjnych, jak również wzajemne powiązanie specjalistycznej wiedzy Grupy.

Wybrane projekty zrealizowane przez grupę VINCI

Spółki grupy VINCI zrealizowały wiele ciekawych, ambitnych lub przełomowych projektów. Trudno jest wybrać tylko jeden najbardziej interesujący lub najbardziej spektakularny projekt. Zapraszamy do obejrzenia galerii prezentującej wybrane przez nas projekty, które spółki z grupy VINCI zrealizowały samodzielnie lub we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

VINCI w Polsce

W Polsce grupa VINCI jest obecna od wielu lat, przede wszystkim jako właściciel lidera branży budowlanej – firmy Warbud S.A. ale „rodzina” VINCI w Polsce składa się aż z 12 spółek świadczących specjalistyczne usługi.

W Polsce Grupa VINCI podejmuje aktywności niemal we wszystkich sektorach budownictwa, realizując swoje cele i misję poprzez wiele spółek będących liderami w swoich sektorach rynku budowlanego. Spółki z grupy VINCI w Polsce: Warbud S.A., Soletanche Polska Sp. z o.o., VINCI Facilities Polska Sp. z o.o., REMEA Sp. z o.o. , ATEM – Polska Sp. z o.o., Calanbau TPI Sp. z o.o., Freyssinet Polska Sp. z o.o., Menard Sp. z o.o., VINCI Construction, VINCI Energies Polska sp. z o.o., VINCI Facilities Polska Sp. z o.o., Eurovia Polska S.A..

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy !Skontaktuj się z biurem sprzedaży

Warszawa

ul. Krochmalna 44, 00-864 Warszawa
(Wymagane wcześniejsze umówienie wizyty)

ul. Przy Parku 24, 02-384 Warszawa

Poznań

ul. Paderewskiego 8, 61-770 Poznań

Kliknij tutaj, aby przejść do formularza kontaktowego